Dziś są imieniny Marka Gabriela

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Blok Porodowy

Nowy Blok Porodowy , a właściwie  Oddział Narodzin, został uruchomiony w lutym 2010r. Jako że narodziny dziecka to przede wszystkim wydarzenie rodzinne, staraliśmy się nadać temu oddziałowi przyjazny, domowy charakter.

sala lawendowaOddział posiada cztery sale porodowe  z węzłami sanitarnymi (przeznaczone do porodów rodzinnych) i jedną salę zabiegową. Wszystkie sale mają  wdzięczne kwiatowe nazwy. Kwiaty kojarzą się nam z pięknem,  czymś miłym, przyjemnym i naturalnym. Tak też powinno być w przypadku porodu, który mimo trudu jakiego niewątpliwie wymaga od Rodzącej, jest cudownym wydarzeniem w naszym życiu. Oddział Narodzin ma słoneczny   klimat, a  sale : Niezapominajkowa,  Nagietkowa,  Lawendowa, Słonecznikowa i Konwaliowa  wyposażone są w wygodne łóżko, piłkę, drabinki, linę, materac worek sako i wannę. Wysokiej klasy sprzęt  ma sprawić, aby kobietom rodziło się łatwiej i   pomóc nam czuwać nad bezpieczeństwem Matki i Waszego dziecka. Jeśli nie ma przeciwwskazań medycznych w czasie porodu kobiety mają możliwość swobodnego poruszania się.

Komfortowe, intymne, przyjazne wnętrza to nie wszystko, bo  klimat tworzą pracujący tu ludzie. Zespół położnych, który z pasją i wielkim zaangażowaniem oddaje się swojemu powołaniu ciągle podnosi kwalifikacje  wzbogacając swój warsztat, Wszystko po to, żeby wzbudzić Wasze zaufanie i  zapewnić miłą, profesjonalną opiekę. Zespół lekarzy specjalistów z zakresu położnictwa i ginekologii z szacunkiem czuwa nad bezpieczeństwem Matki i Dziecka oraz służy fachową pomocą.

sala niezapominajkowa

Po porodzie Wasze Maleństwo jeszcze  na sali porodowej zostanie zbadane przez lekarza  pediatrę i jak najszybciej  podane  mamie do piersi, aby zaspokoić jego potrzeby i umocnić więzi od pierwszej chwili. Następnie Mama z maluchem przewieziona zostanie na oddział Położnictwa. Oddział Położniczy w swoim założeniu ma być kolorowy i przyjazny, jednym słowem optymistyczny,  by macierzyństwo od pierwszego dnia mimo trudu było udane.

Zapraszamy serdecznie